Vlhkost ve sklepě - odstranění

Vlhkost ve sklepě - odstranění
Matěchova 1, Praha 4

Původní sklepní prostory byly využívány částečně jako dílna a částečně jako úložné prostory pro vybavení majitelů domu. Návrhu sanace předcházel stavebně technický průzkum, kdy byla měřena vlhkost ve sklepě. Toto měření prokázalo vysoké hodnoty vlhkosti ve zdivu i na jeho povrchu vlivem kondenzace relativní vlhkosti ve sklepě. Dále byla provedena kamerová prohlídka ležaté kanalizace a dešťových svodů. I zde byla identifikována příčina celkového stavu sklepních prostor. Podlahy byly původně betonové, zdivo omítnuté vápenocementovými omítkami. Vlhkost ve sklepě jsme byli kvůli omezeným finančním prostředkům majitelů nuceni řešit pouze vnitřními opatřeními. Byly navrženy chemické injektáže zdiva, nová skladba podlahy a sanační omítky v části sklepa, dále rekonstrukce ležaté kanalizace a svislých rozvodů odpadu a vody a obnovení toalety a výlevky pro úklid domu.

Realizace odstranění vlhkosti ve sklepě

Nejprve jsme provedli veškeré bourací a přípravné práce. Byly osekány všechny omítky, vybourali jsme podlahy včetně podloží kvůli nové skladbě podlah a rovněž kvůli zvýšení světlé výšky jednotlivých místností. Zde nastal první problém. Zdivo nemělo téměř žádné základy, proto jsme museli veškeré zdivo podezdít, aby bylo možné odkopat podlahy a jejich podloží. Následně byla položena nová ležatá kanaliazce včetně navazujících stoupaček. Nová skladba podlah je tvořena podkladní vrstvou štěrku, kladecí vrstvou štěrkodrti a betonovou zámkovou dlažbou. Část zdiva byla opatřena sanačními omítkami, část byla ponechána v obnaženém stavu. V části sklepa, která je využívána jako dílna, jsme obnovili místnost s WC a dále výlevku pro uklízečku. Již půl roku po provedení byla výrazně snížena vlhkost ve sklepě, který je nyní možné plnohodnotně využívat. Vedle popsaných sanačních opatření je ovšem nutné v sanovaných prostorách dodržovat základní pravidla užívání, je nutné především zajistit dostatečnou výměnu vzduchu větráním.

Odstranění vlhkosti ve sklepě - fotogalerieMáte zájem o řešení problému s vlhkostí ve sklepě... neváhejte nás kontaktovat. Víme, jak na odstranění vlhkosti ve sklepě a jeho rekonstrukce!

Napište nám

Napište nám


Položky označené * jsou povinné!

Kontaktní informace - Trumf renovace a sanace s.r.o.