Krémová injektáž zdiva

Kmochova, Praha 5

Začátkem roku jsme se podíleli na rekonstrukci sklepa bytového domu na Praze 5. Celý projekt transformace původních sklepních prostor na luxusní restauraci pro náročnou klientelu kladl velký důraz na každý detail. Původní záměr počítal s mechanickou metodou dodatečné hydroizolace zdiva – podřezáním, nicméně po našem doporučení a poskytnutí plnohodnotné záruky jsme zvolili injektáž zdiva. Konkrétně jsme vybrali metodu zvanou tlaková krémová injektáž zdiva. Obvodové zdivo domu situované do dvorního traktu jsme odkopali na základovou spáru a provedli svislou hydroizolaci obvodového pláště. V úrovni podlah pak byla provedena krémová injektáž zdiva profesionálním tlakovým čerpadlem. Obvodové zdivo situované do ulice se investor rozhodl neodkopávat – především z důvodu vysoké administrativní náročnosti spojené s vyřízením potřebných povolení. Proto jsme byli postaveni před úkol zajistit odvlhčení obvodového zdiva z vnitřní strany.

Abychom mohli garantovat spolehlivé řešení, které zabezpečí, že interiér i zdivo bude od vlhkosti dobře chráněno, bylo nutné zkombinovat hned několik sanačních opatření. Nejprve jsme nainjektovali veškeré zdivo u podlah, provedli svislice v rozích a dále v pochozí úrovni chodníku, abychom oddělili plochu zdiva pod úrovní terénu. Ideálním řešením je v takovémto případě tlaková krémová injektáž zdiva. Injektáž zdiva doplnila dodatečnou hydroizolaci a tím jsme docílili odizolování zdiva vůči vlhkosti úpravou jeho vnitřních struktur.

Následně jsme na takto ošetřené zdivo nanesli minerální stěrku určenou k zabránění prostupování zemní vlhkosti. Posledním krokem bylo provedení povrchových úprav zdiva sanační tepelně-izolační omítkou Nanosan. Uvedené řešení klade velký důraz na přesné dodržení jednotlivých technologických postupů a návazností. Ovšem výsledek je za daných okolností bezkonkurenční.

Výhody krémové injektáže zdiva

Krémová injektáž zdiva je v poslední době nejpoužívanější metodou sanace zdiva. Mezi největší výhody patří její univerzálnost, je možné injektovat téměř veškeré typy zdiva. Provádění je možné i ve složitě dostupných prostorách, kde by stroje na narážení plechů či pily na podřezání jednoduše nebylo možné použít. Krémová injektáž zdiva se provádí z jedné strany zdiva v jedné a více vodorovných řadách. Plnivem je krémová silan-siloxanová emulze, která ve zdivu vytvoří nepropustnou bariéru proti vzlínající zemní vlhkosti. Tato účinná metoda si získala svou oblibu také díky svým relativně nízkým nákladům a mnohem šetrnějším přístupu ke zdivu v porovnání například s podřezáním.