Výkopové práce

Při potřebě provést výkopové práce či zemní práce lze využít buď těžké techniky nebo rukou šikovných pracovníků, kteří provedou výkopové práce ručně. Naše firma Trumf, renovace a sanace, s.r.o. vám nabízí provedení ručních výkopových prací a zemních prací pro Prahu i okolí. Naši zkušení pracovníci realizují výkopové práce přesně dle vašich požadavků a připraví tak podmínky pro další navazující zemní, inženýrské, sanační či jiné práce.

Výkopové práce neprovádíme jako samostatnou zakázku, ale pouze v souvislosti s ostatními navazujícími sanačními pracemi!

Ruční výkopové práce a zemní práce vs. těžká technika

Pro jednotlivé výkopové práce a zemní práce může být výhodnější a efektivnější jiný druh provedení výkopových prací. V případě nutnosti realizace hlubokých či rozlehlých výkopů, kde není nijak výrazně omezen pohyb velkých strojů, je vhodné využít těžké techniky. Ta provede výkopové práce rychle a s minimem úsilí.

Naopak v místech, kam by se těžká technika jen těžko dostala, tedy v prostorách těžko přístupných, je vhodnější využití ručních výkopových prací. Firma Trumf, renovace a sanace, s.r.o. se specializuje právě na ruční výkopové práce a zemní práce, kdy zajistí kvalitní výkopy od pracovitých a zkušených pracovníků.

Ruční výkopové práce lze také využít v kombinaci se zemními pracemi těžké techniky. Ta provede prvotní výkopy, u nichž by krumpáč a lopata nebyly efektivní. Tady přijdou na řadu výkopové práce ruční, které zabezpečí konečné a zejména přesně provedené úpravy terénu.

Proč ruční výkopové práce?

  • někdy jediná alternativa z důvodu nedostatku prostoru pro těžkou techniku
  • naprosto přesné provedení i v členitém a nedostupném prostoru
  • efektivnější při drobných úpravách
  • šetrnější k okolí v porovnání s těžkou technikou
  • ideální pro dodatečné zemní práce, kde využití těžké techniky již není účelné

Kdy využít ruční výkopové práce a ruční zemní práce?

Ačkoli by se na první pohled mohlo zdát, že ruční výkopové a zemní práce jsou neefektivní, pomalé a nákladné, existuje mnoho situací, kdy jsou mnohem žádanější, než výkopové práce prováděné těžkou technikou. Ruční výkopové práce jsou totiž velmi variabilní, flexibilní a dokážou to, co stroje neumí – a to jsou zejména přesně provedené výkopy, výkopy v omezeně velkém prostoru či konečné zahrnování zeminou. Ručně realizované výkopové práce najdou své uplatnění například při kopání základů objektů či při přípravě inženýrských sítí.

Výkopové práce a zemní práce provádíme důkladně, svědomitě a přesně dle vašich požadavků. Proto, máte-li jakýkoli dotaz ohledně zemních a výkopových prací, neváhejte nás kontaktovat.