Tepelně izolační omítka

Tepelné izolační omítky
Mezi moderní a efektivní stavební hmoty, které jsou ideální pro použití ve vnějším i vnitřním prostředí, patří tepelně izolační omítky. Náš tým doporučuje zákazníkům produkt Nanosan. Tato tepelně izolační omítka má totiž výborné vlastnosti a je dostupná za rozumnou cenu. Poměr cena/účinnost je v případě tepelně izolační omítky Nanosan opravdu vysoký. Díky svému složení z přírodních minerálních materiálů není tato izolační omítka náchylná na zvětrávání, a tudíž je zde zabezpečena její extrémně dlouhá životnost.

Proč volit tepelně izolační omítky?

Jak již název napovídá, takto označené omítky se pyšní tepelně izolačními vlastnostmi. Stěny pokryté kvalitní tepelně izolační omítkou velmi znatelně snižují svou tepelnou propustnost, což má pozitivní vliv na náročnost vytápění objektu.

Vlastnosti tepelně izolační omítky Nanosan

Sanační tepelně izolační omítka Nanosan je hotová maltová směs, která se používá nejen z důvodů sanace, ale především kvůli svým tepelně izolačním vlastnostem. Je vhodná pro použití ve vnějším i vnitřním prostředí. Použitím izolační omítky Nanosan lze zajistit velkou tepelnou úsporu. Součinitel tepelné vodivosti je přibližně 17x lepší než u klasické vápenné omítky. 20 mm aplikované omítky odpovídá cca 16 mm polystyrénu. Tepelně izolační omítka Nanosan zajistí ochranu budovy před povětrnostními vlivy. Díky svým hydrofobním a paropropustným vlastnostem přispívá Nanosan k odstranění vlhkosti, zamezení vzniku plísní na povrchu stěn a uvnitř konstrukce. Uvedené vlastnosti vytváří zdravé a bezpečné prostředí v obytných prostorách. Omítka odolává rovněž solím přítomným ve zdivu.

Kromě tepelné izolace mají omítky Nanosan další pozitivní vlastnosti:
  • Snadná a rychlá aplikace - díky používané technologii zvládnou zručnější jedinci zateplení během jednoho dne, a to buď ručně, nebo strojním stříkáním.
  • Omítka Nanosan nevyžaduje použití lepidla či mechanického kotvení.
  • Naprostá redukce vzniku plísní – velkou část omítky totiž tvoří vysoce zásadité vápno, které zabrání vzniku plísní.
  • Ekologické hledisko – výroba této omítky je založena výhradně na přírodních materiálech.
  • Klima v místnosti – v případě zvýšené vlhkosti v místnosti má omítka Nanosan schopnost vlhkost pohltit a ve chvíli, kdy je naopak vzduch suchý, ji uvolňuje zpět do prostředí.
  • Životnost – životnost této omítky je takřka neomezená. V případě jejího odstranění pak může být využita jako přírodní hnojivo – recyklace je v tomto případě 100%.
  • Šetrná ke zdraví – redukuje množství CO2 v ovzduší, neobsahuje žádné chemické látky a samovolně reguluje klima v místnosti.
  • Umožňuje aplikaci na nejrůznější materiály.
  • Tvarově flexibilní – nezáleží na tvaru podkladové konstrukce.
Sanační omítka Nanosan lze jednoznačně doporučit v případě, že hledáte kvalitní omítku, která bude za celou dobu své životnosti plnit precizně svoji funkci a žádné její vlastnosti se po čase nevytratí.

Technický list: strana 1 | strana 2

Napište nám

Napište nám


Položky označené * jsou povinné!

Kontaktní informace - Trumf renovace a sanace s.r.o.