Emulzní systémy - beztlaková injektáž zdiva

Emulzní systémy
Emulzní systémy jsou další variantou injektážních prostředků používaných při sanaci zdiva. Emulzní systém Aquabarier je nažloutlý krém, který se do zdiva zavádí pomocí metody beztlakové injektáže zdiva a účinně zamezuje průniku zemní vzlínající vlhkosti do zdiva.

Beztlaková injektáž zdiva je velice podobná tlakové injektáži zdiva. V případě té beztlakové se do zdiva pod určitým úhlem navrtají otvory. Do těchto otvorů se následně vpraví injektážní hmota. Jak už sám název napovídá, typickým znakem beztlakové injektáže je vpravení injektážního prostředku bez využití (nebo jen minimálního využití) tlaku. To jinými slovy znamená, že hmota je v takové konzistenci, aby mohla samovolně vtéct do pórů zdiva a vytvořit tak v těchto místech vodoodpudivou bariéru.

Cihelné zdivo je typické pro využití právě beztlakové injektáže díky své struktuře, která umožní emulznímu prostředku spolehlivě vyplnit „hluchá“ místa a dodat zdivu potřebné vlastnosti, aby bylo schopné udržet objekt v suchém stavu.

Oproti tomu tlaková injektáž zdiva je založena na vpravení injektážní hmoty pod tlakem. Tlak je vyvinut buď tlakovou pistolí nebo například čerpadlem. Použití tlakové injektáže je vhodné u zdiva, kde technicky či prakticky beztlaková injektáž nemůže plnit svou funkci a naopak tlaková je ideálním řešením. Díky tlaku se totiž injektážní prostředek dokáže dostat do míst, kam by samovolně nemohl nikdy zatéct.

Emulzní systémy Aquabarier

Emulzní krém Aquabarier funguje na silan-siloxanovém základu a jeho složení je vysoce koncentrované. Tento účinný emulzní krém dokáže ve zdivu vytvořit funkční horizontální izolaci, díky které je zaručeno, že kapilárně vzlínající vlhkost neprostoupí zdivem.

Emulzní krém Aquabarier je spolehlivý injektážní prostředek vytvářející vodoodpudivou vrstvu, ideální při použití menších objemů sanačních pracích, kdy není zapotřebí profesionálního vybavení. Lze ho aplikovat jak na kamenné tak i cihlové zdivo.

Emulzní krém Aquabarier 1:

Obsah účinné látky je 40 % s hustotou 0,84 g/cm3.

Emulzní krém Aquabarier 2:

Obsah účinné látky je 65 % s hustotou 0,98 g/cm3.

Emulzní krém Aquabarier 3:

Obsah účinné látky je 80 % s hustotou 0,90 g/cm3.

Certifikáty: Technický list

Napište nám

Napište nám


Položky označené * jsou povinné!

Kontaktní informace - Trumf renovace a sanace s.r.o.